Новости

Харківських льотчиків-випробувачів запросив до Запоріжжя президент АТ «Мотор Січ», Герой України В'ячеслав Богуслаєв для льотних випробувань нової крилатої машини

Льотчики Харківського аероклубу Сергій Філатов і Сергій Комин приступили до випробувань літака УТЛ-450, створеного компанією «Мотор Січ» на базі Як-52. 

Харківських льотчиків-випробувачів запросив до Запоріжжя президент АТ «Мотор Січ», Герой України В'ячеслав Богуслаєв для льотних випробувань нової крилатої машини. Ремоторизований Як-52 з турбогвинтовим двигуном АІ-450С і 5-ти лопатевим гвинтом змінного кроку MTV-5 5 травня 2020 вперше виїхав на злітно-посадкову смугу.

Літак капітально відремонтовано та модернізовано підприємством «Мотор Січ» з використанням фюзеляжу літака Як-52 з серійним номером 9010706. Вперше він був представлений на виставці «Авіасвіт ХХІ - 2016» 14 жовтня 2016 року в Києві. Новий навчально-тренувальний літак призначений для професійної підготовки майбутніх пілотів. Така машина не має аналогів в Україні і повинна стати універсальним навчально-тренувальним апаратом, розраховують на підприємстві «Мотор Січ». Уже сьогодні ведуться переговори з Міністерством оборони України про те, щоб використовувати цей літальний апарат не тільки для початкового навчання льотчиків, а й для навчання, пов'язаного з озброєнням.

За словами льотчиків Сергія Філатова і Сергія Комина, яким довірили випробування машини, УТЛ-450 вийшов набагато потужнішим за свого попередника Як-52. Поки розпочато випробування літака на землі. Льотчики виконали гонку двигуна (газовку) літака, перевіривши працездатність силових установок літального апарату, пов'язаних систем і устаткування, дали свої висновки по роботі двигуна. Оцінили поведінку літака в процесі пробіжки і озвучили свої висновки розробникам. Попереду - кілька десятків випробувальних польотів.