Новости

Сьогодні, 28 травня, відбулася нарада голів первинних організацій Профспілки авіабудівників України

28 травня відбулася нарада голів первинних організацій Профспілки авіабудівників України. Нарада проводилась в режимі відео-конференції ZOOM.

Вів нараду Голова ПАУ – Ярема Жугаєвич. Участь взяли - Президент Асоціації підприємств авіаційної промисловості України "Укравіапром" Віктор Попов; голови ПО ПАУ: Михайло Труш (АТ "Мотор Січ), Володимир Тиндік (ДП ХМЗ ФЕД"), Михайло Погорєлов (ХДАВП), Микола Галиш ("ДП "Красилівський агрегатний завод"), Олександр Рижанський (ДП "Новатор"), Віктор Гуска (ДП "Антонов"), Олександр Кельїн (ДАХК "Артем"), Наталія Лєскова (ДП "Спецоборонмаш"), Ірина Лукашевич (ДП "ЗАВОД 410 ЦА"), Юлія Долматова (ПАТ "Електронприлад"), Олена П'яних (ПАТ Дніпропетровський агрегатний завод") та працівники ВА ЦК ПАУ.

Ярема Жугаєвич проінформував учасників наради про поточну ситуацію в галузі та дії соціальних партнерів щодо її подальшого розвитку. Він зазначив, що учасники соціального діалогу дійшли спільної згоди щодо якнайшвидшого проведення З’їзду авіабудівників України для привернення уваги влади до критичної ситуації в авіапромі і ухвалення відповідних рішень з боку держави. Він також повідомив інформацію про результати крайньої зустрічі в ДК «Укроборонпром», в т.ч. з генеральним директором концерну Айварасом Абромавичусом, з яким він обговорив поточну ситуацію в галузі та на Харківському державному авіаційному виробничому підприємстві (ХДАВП) зокрема. 

Під час наради Віктор Гуска наголосив на проблемах, які виникають внаслідок аудиторської перевірки ДП «Антонов» та можливого зацікавлення в ній з боку прямих конкурентів підприємства, проінформував про поступовий вихід з карантину працівників підприємства.

Президент Асоціації «Укравіапром» Віктор Попов зазначив, що підсумки діяльності підприємств галузі за І квартал 2020 року продемонстрували вагоме падіння обсягів, тому вже зараз необхідно привернути увагу всіх органів державної влади, в першу чергу, Президента України, на необхідність державної підтримки авіапрому. Він підкреслив, що аналогічна складна ситуація і в космічній галузі. Враховуючи взаємопов’язаність галузей, на З’їзд необхідно запросити і представників космопрому. На його думку, незважаючи на критичну ситуацію, не можна опускати руки і потрібно діяти для порятунку галузі. Він запропонував провести такий З’їзд в Харкові в період з 13 по 14 червня п.р. або 27 червня п.р.
Більшість учасників наради дійшли згоди, що такий З’їзд необхідно провести після ослаблення карантинних заходів. Доцільно провести З'їзд в місті Харків.
Володимир Тиндік наголосив на тому, що на такий захід необхідно запросити і забезпечити участь керівників Федерації роботодавців України, УСПП та інших організацій, які можуть підтримати позицію авіабудівників.
Михайло Труш та Микола Галиш наголосили на проблемах проведення цьогорічної оздоровчої кампанії, оскільки і досі немає ясності в цьому питанні з боку компетентних державних органів яким чином вона має відбуватися в умовах карантину. Час йде, а рішення і досі відсутнє

Учасники наради розглянули питання законодавчих ініціатив, зокрема законопроєкту № 2681, направлених проти профспілок; щодо підготовчого процесу стосовно внесення змін і доповнень до Статуту; про питання Плану роботи ЦК ПАУ на 2020 рік; про можливість проведення Галузевої та Міжгалузевої Спартакіад; про підсумки проведення Всесвітнього Дня охорони праці; про стан фінансування діяльності ЦК ПАУ тощо.