Голова


Ярема Васильович Жугаєвич народився 27 липня 1951 року, в селі Серафинці, Городенківського району, Івано-Франківської області.

Вся його трудова діяльність пов'язана з авіаційною промисловістю. З 1974 року, після закінчення з відзнакою Харківського авіаційного інституту, працював конструктором на Київському механічному заводі (тепер – ДП "Антонов"). Зарекомендував себе висококваліфікованим, ініціативним та ерудованим спеціалістом, відзначався подяками та Почесними Грамотами підприємства, нагороджений цінним подарунком Міністерства авіаційної промисловості СРСР.

Приймав безпосередню участь у проектуванні літака Ан-72, вніс значний вклад в організацію проектування найсучаснішого транспортного літака Ан-70, працюючи у службі провідного конструктора.

У 1991 році Жугаєвич Я.В. виступив ініціатором утворення Професійної спілки авіабудівників України і останні майже 20 років очолює її. Під його керівництвом Профспілка виконала свою основну мету – сприяла збереженню авіаційної промисловості України як галузі, виведенню її на пріоритетні позиції у народному господарстві України. Галузь має найменше скорочення працюючих у галузях машинобудування та оборонного комплексу країни. Заборгованість по виплатах заробітної плати за останній час істотно зменшилась і складає, в цілому по галузі, близько 20% місячного фонду оплати праці. При цьому більшість підприємств не мають заборгованості взагалі.

Діяльність Жугаєвича Я.В. як лідера Профспілки направлена на розвиток соціального партнерства з роботодавцями та органами державної влади, на забезпечення прав і соціального захисту трудящих шляхом переговорів і угод, конструктивного діалогу. За його безпосередньою участю і наполегливістю в галузі відпрацьовані і діють механізми щорічного укладення Галузевих Угод і колективних договорів, щоквартального аналізу і підведення підсумків соціально-економічної діяльності підприємств. Через колективні договори на підприємствах реалізуються додаткові соціальні пільги та гарантії для працівників. Тим самим Профспілці вдається вирішувати багато соціально-економічних проблем в трудових колективах, уникаючи конфліктів і соціальної напруги.

Значні досягнення Жугаєвич Я.В. має і як співголова робочої групи з розробки та контролю виконання Генеральної Угоди по розділу розвитку вітчизняного виробництва.

Діяльність Жугаєвича Я.В. як профспілкового лідера успішно суміщається з державною – у 2007-2010 р.р. очолював правління ФСС України на випадок безробіття, зараз (за принципом ротації) є заступником Голови правління. За його активною участю Фонд витримав кризове навантаження останніх років, запровадив додаткову допомогу по частковому безробіттю.

У 2011 році Жугаєвич Я.В. обраний Головою наглядової ради ПрАТ «Укрпрофтур».