Новости

Вихованці авіамодельного центру «Горизонт» ХДАВП перемогли у змаганнях

Вихованці авіамодельного центру «Горизонт» Харківського державного авіаційного виробничого  підприємства перемогли у відкритих змаганнях з вільнолітаючих моделей літаків на першість Харківської області які відбулися 23 грудня у Харківському аерокосмічному університеті.

Змагання проводилися під керівництвом обласної Федерації авіамодельного спорту України за правилами FAI.

Організатори - Національний аерокосмічний університет «ХАІ» та Харківське державне авіаційне виробниче підприємство (ХДАВП).

Для участі зареєструвалося 109 авіамоделістів із Харкова, Дергачів, Ізюму, Запоріжжя, Конотопу.

Як розповів головний суддя змагань Ігор Бурлак, від учасників вимагалося показати якомога довший час польоту. Тобто, чия модель найдовше протримається у польоті, той і переміг. Розмір самих авіамоделей не обмежувався.

«Згідно правил FAI, площа крила авіамоделей не обмежена. Будують їх із різних матеріалів - з найпростішого пінопласту, бальзи (найлегше дерево), вуглепластика та ін.  – Але створити – це половина справи, розказує Ігор Тимофійович. Потрібно зрозуміти її характер, навчити літати і запустити. А запустити – це підкинути до стелі манежу висотою 15 метрів».

У молодшій групі (до 10 років) найкраще запустити планер вдалося Краснопільському Богдану (ЦПФО «Горизонт», Харків), який і посів 1 місце. Друге і третє місця дісталися Ромашову Івану та Бондаренко Микиті з Ізюму.

У групі до 13 років: 1 місце – Бідний Дмитро (Запоріжжя), 2 місце – Чухлеб Олександр (Ізюм), 3 місце – Яцун Тимофій (Запоріжжя).

Серед юнаків (група до 18 років) 1 і 2 місця зайняли гості із Запоріжжя Волошин Герман та Ковальов Кирило. Третє місце - Ярослав Гриценко із Харкова (ЦПФО «Горизонт»).

У групі дорослих спортсменів усі три місця взяли запорожці – Жарий Денис, Постольник Владислав і Седньов Дмитро. За словами тренерів, Запоріжжя традиційно показує високі результати. У чому секрет, спитали у переможця Дениса Жарого. Йому вдалося установити рекорд змагань - протримати свою авіамодель в одному польоті 51,6 секунди.

«У чому секрет? Це роки тренувань, - каже Денис. - Я займаюсь авіамоделюванням уже 8 років, відпрацьовую безліч запусків. Мені цікаво. На разі здобуваю професію інженера-технолога у Запорізькому національно-технічному університеті, веду гурток авіамоделювання для дітей. Ми з друзями приймаємо участь у чемпіонатах світу та Європи з авіамодельного спорту. У березні були у США на чемпіонаті світу з кімнатних моделей – польоти у приміщенні на час. Наша команда зайняла 4 місце. Літом плануємо відвідати Чехію для участі в чемпіонаті Європи також з кімнатних авіамоделей».

Організатори харківського турніру впевнені, що авіамоделювання – це дуже корисна справа.
«Авіамоделізм визначає профорієнтацію, життєвий вибір. Це люди, які потім в основному працюють в авіації, - говорить заслужений тренер України, суддя, майстер спорту Валентин Мозирський.

До речі, як люблять розказувати у ХАІ, знаменитий авіаконструктор Олег Антонов, який довгі роки завідував тут кафедрою конструкцій літаків, також у дитячому віці будував маленькі планери і запускав їх. Тому дійсно із таких маленьких моделей може починатися великий шлях у велику авіацію.

Прес-служба ХДАВП