Новости

Державний музей авіації України НАУ у ТОП-20 кращих авіамузеїв світу

Державний музей авіації України імені О.К. Антонова Національного авіаційного університету потрапив у двадцятку кращих світових авіамузеїв за версією CNN.

На сайті CNN зазначено, що музей є однією з найбільших у світі виставок авіаційної техніки. Сьогодні в музеї понад 90 експонатів, серед яких надзвукові літаки-бомбардувальники, транспортні літаки і ядерні ракетоносці.

На думку авторів рейтингу, одним з найбільш вражаючих експонатів музею – Ту-104. CNN, цитуючи завідувача кафедри електроніки Інституту аеронавігації, електроніки та телекомунікацій НАУ Фелікса Яновського, зазначає, що 15 вересня 1956 року реактивний авіалайнер Ту-104 здійснив свій перший пасажирський рейс між Москвою і Іркутськом. Саме цей літак зараз знаходиться в Державному авіаційному музеї України, і це найстаріший – зі збережених літаків цього типу».

До списку кращих авіаційних музеїв світу увійшли музеї Австралії, Австрії, Великобританії, Іспанії, Канади, Китаю, Польщі, Росії, США та Франції.

Довідково:

Державний музей авіації України імені О.К. Антонова є наймолодшим і, в той же час, найбільшим історіко-технічнім музеєм країни. Він був створений в 2003 році, увінчавши своїм відкриттям найбільшу дату – 100-ліття світової авіації. Музей розмістився на території колишньої учбово-авіаційної бази (УАТБ) КІІЦА (нині НАУ), а приписані до неї літаки стали ядром його колекції. Втім, почавшись всього з 30 бортів, сьогодні ДМА володіє експозицією більше ніж 80 літаків і вертольотів.

https://nau.edu.ua