Новости

Робоча група з питань співробітництва України та ЄС в авіаційній індустрії

20 грудня 2018 року делегація України взяла участь у засіданні робочої групи з питань промислового співробітництва за напрямом авіаційної індустрії у рамках Діалогу високого рівня Україна-ЄС.

Під час заходу делегації обмінялися інформацією про основні досягнення та розробки у сфері авіаційної промисловості України та ЄС, окреслили перспективні напрямки розвитку зазначеної галузі промисловості сторін.

Очікуваними напрацюваннями робочої групи є створення умов щодо:

  1. активізації взаємодії українських авіабудівників з виробниками ЄС у напряму заміни авіа-компонентів, що традиційно постачались з країни-агресора;
  2. сертифікації української техніки та компонентів, українських розробників, виробників та технічних обслуговувачів авіаційної техніки відповідно до вимог EASA,  що дасть можливість українським підприємствам інтегруватись до світових ринків;
  3. залучення України до програм науково-дослідного співробітництва з ЄС у сфері авіації (Horizon 2020, Clean Sky, FP9 тощо).

До роботи української делегації долучились представники авіаційної індустрії (АТ “МОТОР-СІЧ”, ДП “Антонов”, ДП “ІВЧЕНКО-ПРОГРЕС”) та фахівці Українського науково-дослідного інституту авіаційної технології. Делегація ЄС на засіданні була представлена генеральними директоратами Європейської Комісії – DG GROW, DG RTD, DG MOVE та DG NEAR, а також представниками Європейської агенції авіаційної безпеки та Асоціації авіаційної та оборонної промисловості Європи.

Довідково

Діалог високого рівня Україна-ЄС з горизонтальних питань та окремих секторів промисловості – це інструмент поглибленої взаємодії, який поряд з традиційними механізмами має потужну бізнес-складову. Робота Діалогу зосереджена на двох напрямах: горизонтальні питання (технічні бар’єри у торгівлі, публічні закупівлі, малий та середній бізнес) та промисловий кластер за галузевим принципом (автомобілебудування, легка промисловість, аерокосмічна галузь, добувна промисловість, енергетичне машинобудування, хімічна промисловість тощо).

Прес-центр Мінекономрозвитку