Новости

Співчуття

9 квітня 2019 року пішов з життя Антонов Віктор Іванович, державний і громадський діяч, український вчений.

Перестало битися серце талановитої і чуйної людини, блискучого вченого,  справжнього  патріота України,  мудрого керівника і надійного товариша…

Для всіх, хто знав цю надзвичайно інтелігентну й скромну людину,  смерть Віктора Івановича відгукнулася невимовною гіркотою болю від невблаганної втрати.

Вагому частину свого життя Віктор Іванович присвятив роботі на Київському заводі «Маяк», де пройшов всі щаблі від заступника головного інженера до генерального директора підприємства. Його успіхи і заслуги в сфері промисловості були помічені, і з 1986 року він переходить на державну службу.

Віктор Антонов протягом свого життя займав різні відповідальні посади в Уряді: був в.о. голови Державного комітету економіки, Державним Міністром з питань оборонного комплексу і конверсії України, Міністром машинобудування, військово-промислового комплексу і конверсії України, членом Координаційної ради з питань економічної реформи. Входив до складу Ради оборони України.

Після виходу на пенсію Віктор Антонов працював віце-президентом Союзу незалежних підприємців України.

Віктор Іванович був високоосвіченою інтелігентною людиною, визначним науковцем. Його внесок у розвиток машинобудування і оборонно-промислового комплексу України є неоціненним.

Віктор Іванович залишив свій слід і в науці. Він є автором 25 наукових праць. Основним інтересом Віктора Івановича була апаратура магнітного запису, насамперед її використання в непілотованих космічних апаратах. Його було відзначено Державною премією СРСР за створення систем відновлення фонограм для радіорозвідки.

Профспілка авіабудівників України, як і інші профспілки машинобудівного комплексу, співпрацювали з Віктором Івановичем Антоновим, коли він очолював різні міністерства в Урядах України, спільно з ним формували основні принципи соціального діалогу, закладали основу для його подальшого розвитку. Надзвичайна комунікабельність разом з системністю і здатністю знаходити вирішення питань у складних ситуаціях безсумнівно вписали ім’я Віктора Антонова в історію соціального діалогу й профспілкового руху, а в цілому і в історію України.

Віктор Іванович разом з дружиною Галиною Дмитрівною виховали двох синів, які стали військовими офіцерами. Молодший з синів - Антонов Дмитро Вікторович працює на ДП «Антонов» заступником директора Авіакомпанії «Авіалінії Антонова» ДП «Антонов» з льотної роботи, є командиром екіпажів літаків Ан-124 «Руслан» та Ан-225 «Мрія».

В особі Віктора Івановича Антонова ми втратили щирого і відданого друга, колегу, унікального спеціаліста, людину з державницьким мисленням… Він назавжди запам’ятається чудовою людиною, талановитим керівником і науковцем, який користувався високим авторитетом і повагою.

Щиро висловлюємо глибокі співчуття рідним і близьким та розділяємо всім серцем Ваші біль та горе, підтримуємо в годину скорботи. Світла пам’ять про Віктора Івановича Антонова назавжди залишиться в наших серцях.

Центральний Комітет Профспілки авіабудівників України,

Асоціація «Укравіапром»,

Об’єднання організацій роботодавців авіаційної промисловості України,

Редакція газети «Авіабудівник України»