Новости

Cпільне засідання робочої групи з підведення підсумків виконання Галузевої Угоди авіаційної промисловості на 2019-2010 роки за І півріччя 2019 року

1 жовтня 2019 року відбулося спільне засідання робочої групи з підведення підсумків виконання Галузевої Угоди авіаційної промисловості на 2019-2010 роки за І півріччя 2019 року.

Вів засідання Голова Профспілки авіабудівників України Ярема Жугаєвич.

На нараді були присутні Володимир Гунчик – директор дивізіону Державного Концерну "Укроборонпром", Валерій Губа – помічник Голови Об'єднання організацій роботодавців авіаційної промисловості України, Олександр Суровцев – віце-президент Асоціації "Укравіапром", Павло Стрельников - головний спеціалист відділу корпоративного управління Управління корпоративних прав держави Фонду держмайна України та працівники ВА ЦК ПАУ.

У ході засідання робочої групи розглядалися пункти Галузевої угоди, які мали розбіжності в оцінці Сторін щодо їх виконання. Значна увага приділялася таким розділам як "Створення умов для забезпечення стабільного розвитку галузі" та "Оплата праці".

Особливо гостро звучало питання щодо затвердження та реалізації Державної цільової науково-технічної програми розвитку авіаційної промисловості на 2018-2022 роки. За словами Володимира Гунчика, ДК "Укроборонпром" та представники провідних підприємств галузі, які залучались до розробки проекту Програми, здійснили всі необхідні заходи і погодження та подали документ до Мінекономіки для подальшого розгляду Кабінетом Міністрів України.

Чому Програма досі не розглядається Кабміном – невідомо.

Окрему увагу учасники засідання приділили дотриманню галузевих мінімальних гарантій з оплати праці на підприємствах. На жаль, залишається невирішеним питання щодо повного погашення заборгованості із заробітної плати ХДАВП.

Загальна оцінка стану виконання Галузевої Угоди буде надана 9 жовтня 2019 року на засіданні Президії ЦК Профспілки за участі представників підписантів.